Archív autora: admin

Ako obchodovať s partnerom z EÚ

Čo by ste mali vedieť, ak v rámci dodávania a poskytovania služieb obchodujete s firmami z Európskej únie Ak chcete dodávať, alebo prijímať službu od firmy z niektorej z krajín EÚ, musíte sa zaregistrovať pre účely DPH. Či už bude …

Publikované v Daň z pridanej hodnoty, Poradňa | Označené , , , | Komentáre vypnuté na Ako obchodovať s partnerom z EÚ

Odložili ste si daňové priznanie?

Ak ste mali vlani príjem zo zahraničia a odložili ste si daňové priznanie, musíte ho odovzdať do konca júna. Na priznanie, ale aj zaplatenie dane, vám tak už zostáva iba pár dní. Chcete vedieť viac? Čo treba predložiť úradom? Ako …

Publikované v Blog | Označené , , | 1 Comment

Biznis v únii. Čo treba vedieť o platení DPH

Podnikatelia, každý týždeň vám prinesieme informácie o DPH od hlavného účtovníka JK TAX Jána Králika. Na stretnutí s klientmi veľmi často hovoríme o možnostiach a formách podnikania. Pritom každému klientovi musím položiť základnú otázku: chcete obchodovať so štátmi EÚ? Ak povie áno, …

Publikované v Blog | Označené , , | Komentáre vypnuté na Biznis v únii. Čo treba vedieť o platení DPH

Outsourcing účtovníctva sa stáva populárnym v mnohých podnikoch

Účtovníctvo je nesmierne komplexnou a v istom slova zmysle aj náročnou činnosťou, ktorá zaberá mnoho času i vynaložených nákladov. Pre viaceré menšie podniky či občianske združenia je viac ako náročné získať do svojich služieb účtovníka, ktorý by dokonale ovládal všetky …

Publikované v Blog | Komentáre vypnuté na Outsourcing účtovníctva sa stáva populárnym v mnohých podnikoch

Aké sú podmienky registrácie subjektu pre DPH?

Subjekt má povinnosť registrovať sa pre účely DPH pri dosiahnutí obratu vo výške 49.790 € za obdobie 12 predchádzajúcich, po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov. Taktiež je možnosť dobrovoľnej registrácie. Taktiež je možné sa registrovať podľa §7 Zákona o DPH a nutné podľa …

Publikované v Daň z pridanej hodnoty | Označené , , , | Komentáre vypnuté na Aké sú podmienky registrácie subjektu pre DPH?